OKÉNKO DO ŠKOLKY

• image 139
  • image 140

Čepice a šály, ty nás dobře halí

Ve školce si povídáme o tom, jak předcházet nachlazení a jak se chránit před zimním chladem. Víme, proč jíst dostatek vitamínů, a že je dobré v zimě nosit čepici. Už v pondělí jsme si vše mohli vyzkoušet v praxi. Sněhová nadílka nám přišla opravdu vhod - menší děti se s radostí pustily do her se sněhem a před obědem na zahradě stáli tři krásní sněhuláci. Velké děti daly přednost sportovním hrám na sněhu. Sjiždění kopce na lopatách přineslo spoustu smíchu. Všechny děti se vrátily do školky s tvářemi, červenými jako zralá jablíčka a všichni jsme se shodli na tom, že venku to bylo zase prima.
Hry na sněhuHry na sněhuHry na sněhuHry na sněhuHry na sněhuHry na sněhu

My tři králové jdeme k vám

Tři králové
První lednový týden jsme ve školce věnovali svátku Tří králů a rozloučili se s vánočními svátky. Těšíme se, že nám zima přinese sněhovou nadílku a my vyzkoušíme nové kluzáky. Nezapomeneme se teple obléci a také nasypat ptáčkům do krmítka.

PŘIŠEL K NÁM JEŽÍŠEK

Už v úterý 14. prosince se děti ve školce dočkaly - stromečky ve třídách se rozsvítily a pod nimi děti našly nové hračky. To proto, aby měly ještě dost času si s nimi pohrát v adventním čase, než přijdou ty opravdové Vánoce k nám všem domů.
Vánoce ve školceVánoce ve školceVánoce ve školceVánoce ve školceVánoce ve školceVánoce ve školce

TVOŘÍME ZE DŘEVA

Ve čtvrtek 9. prosince se ráno, po osmé hodině, rozvonělo ve třídě u předškoláku smrkové dřevo. Pro děti byly přichystány dřevěné polotovary, které se pod jejich šikovnýma rukama, a pod vedením pana Mgr. Helise, proměnily v překrásné dřevěné andílky. Děti si procvičily svou zručnost při opracovávání dřeva a sestavování andílků z dílů a také fantazii, se kterou vdechly dřevěnému andílkovi život v barvách. Jeden anděl byl krásnější než druhý a určitě o Vánocích udělá obdarovanému velkou radost.

ČERTOVSKÁ ŠKOLKA A MIKULÁŠSKÁ DRUŽINA

Ve dnech 2. a 3. prosince se naše malá školička proměnina na školku čertovskou. Společně s kamarády Jirkou  a popleteným čertíkem Martinem si děti  nejprve ve čtvrtek užily spoustu legrace, písniček a soutěžení a poté se školka, plná rozverných čertíků i hodných andílků,  v pátek  rozezněla vánoční písničkou na uvítanou celé mikulášské družině. Hodný Mikuláš, krásný anděl i hodní čertíci přinesli dětem adventní náladu a zasloužený balíček s dobrotami.

TÝDEN SE SÁDROU

Celý jeden týden se děti ve 2. třídě věnovaly novému výtvarnému materiálu - sádře. Seznámily se s jejími vlastnostmi, se způsobem její výroby a naučily se pracovat se sádrovými obvazy. Tento materiál využily k prostorovému výtvarnému vyjadřování - vytvářely písmena a autoportrét, obličejovou masku. Z dřevěných klacků a sádrového obvazu vykouzlily pohádkové draky. Děti měly možnost pracovat se svou fantazií a realizovat vlastní nápady.

Týden se sádrouTýden se sádrouTýden se sádrouTýden se sádrouTýden se sádrouTýden se sádrou

NA SVATÉHO MARTINA

Jak to bylo na svatého Martina - v motivačním povídání a při čtení Legendy o svatém Martinovi se seznámily s pověstí, kdy se Martin rozdělil se žebrákem o svůj plášť a připomněly si význam vzájemné pomoci a dělení se s kamarády i v rodině. Společně poté vybraly hlavní charakteristické rysy - koně, plášť a husu. Zjistily, co nám říká pranostika o Martinovi, přijíždějícím na bílém koni. Děti si poté zahrály hru Půl na půl, ve které se snažily mečem rozpůlit  papír na dvě poloviny. Využily různý materiál k výrobě podkov - polystyrén, kladívka, barevné připínáčky, alobal, sádrové obvazy, třpytivé čtverečky a jiné. Dřevěné židličky se na chvíli proměnily v koníky a spolu s hudebním podkladem Comedian Galop  děti vnesly do kouzelného martinského příběhu. Děti vše prožívaly s radostí, vyzkoušely si neznámé materiály a radovaly se ze společně prožitých chvil.

POKUS A OBJEVY

Celý jeden listopadový týden věnovaly děti v 1. třídě pokusům a kouzlení, kdy se zábavnou formou seznamovaly s některými fyzikálními a chemickými jevy. Společně s paní učitelkami si "uvařily" kouzelný čaj, s údivem zjistily, ky mají díru v dlani, pozorovaly vodní svítivé bludičky z kaštanové větvičky, sledovaly rozvíjející se papírové kytičky na vodní hladině, zjistily, co umí teplý proud vzduchu,  a užasly nad soptícími sopkami. Všechny činnosti v průběhu týdne podpořily dětskou zvídavost, fantazii, chuť objevovat nové věci, řešit problémy a radovat se z dobře zvládnuté práce.
čarovné květinykaštanové svítící bludičkypokusy - sopkarozvíjející se vodní květylétající míčekděravá dlaňsopkapapírové kytičky

Moje město - Dubí

V rámci týdenního projektu se děti z 2. třídy vydaly  na několik výprav, na kterých se seznámily s důležitými budovami a zajímavými místy města, ve kterém žijí.
- Výprava první: Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Tereziny lázně
- Výprava třetí: Modrodům
- Výprava čtvrtá: Městská policie
- Výprava pátá: Městský úřad
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v DubíKrypta kostelaDům porcelánu s modrou krví - výstavaMěstská policie DubíMěstský úřad DubíTereziny lázně
Distanční vzdělávání dětí s povinným PV od 18. do 23. 1. 2022

Kroužek PŘEDŠKOLÁČEK -více ZDE.

Od 12. 1. 2022 se na základní škole Dubí 2 bude konat kroužek pro budoucí prvňáčky.

Aktualizovaná pravidla pro provoz školy najdete ZDE

. Aktuální informace k provozu školy v souvislosti s Covid-19, budou rodičům sdělovány formou ZPRÁV a vývěsek na NÁSTĚNCE v NašíMŠ.

ODKAZ na NašiMŠ ZDE

Mateřská škola U Křemílka Dubí 2, Rokosovského 236

mobil pro omlouvání: 736 613 234
mobil ředitelka: 731 495 217

e-mail MŠ: mskremilek@seznam.cz
e-mail ŠJ: mskremilek-sj@seznam.cz

datová schránka: j84jhiz
bankovní účet: 1060646369/0800
IČO: 60 23 27 90

ředitelka školy: Bc. Zdeňka Hamalová
Ředitelka je současně statutárním orgánem školy.

Created by © 2017 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign