OKÉNKO DO ŠKOLKY

• image 139
  • image 140

TÝDEN SE SÁDROU

Celý jeden týden se děti ve 2. třídě věnovaly novému výtvarnému materiálu - sádře. Seznámily se s jejími vlastnostmi, se způsobem její výroby a naučily se pracovat se sádrovými obvazy. Tento materiál využily k prostorovému výtvarnému vyjadřování - vytvářely písmena a autoportrét, obličejovou masku. Z dřevěných klacků a sádrového obvazu vykouzlily pohádkové draky. Děti měly možnost pracovat se svou fantazií a realizovat vlastní nápady.

Týden se sádrouTýden se sádrouTýden se sádrouTýden se sádrouTýden se sádrouTýden se sádrou

NA SVATÉHO MARTINA

Jak to bylo na svatého Martina - v motivačním povídání a při čtení Legendy o svatém Martinovi se seznámily s pověstí, kdy se Martin rozdělil se žebrákem o svůj plášť a připomněly si význam vzájemné pomoci a dělení se s kamarády i v rodině. Společně poté vybraly hlavní charakteristické rysy - koně, plášť a husu. Zjistily, co nám říká pranostika o Martinovi, přijíždějícím na bílém koni. Děti si poté zahrály hru Půl na půl, ve které se snažily mečem rozpůlit  papír na dvě poloviny. Využily různý materiál k výrobě podkov - polystyrén, kladívka, barevné připínáčky, alobal, sádrové obvazy, třpytivé čtverečky a jiné. Dřevěné židličky se na chvíli proměnily v koníky a spolu s hudebním podkladem Comedian Galop  děti vnesly do kouzelného martinského příběhu. Děti vše prožívaly s radostí, vyzkoušely si neznámé materiály a radovaly se ze společně prožitých chvil.

POKUS A OBJEVY

Celý jeden listopadový týden věnovaly děti v 1. třídě pokusům a kouzlení, kdy se zábavnou formou seznamovaly s některými fyzikálními a chemickými jevy. Společně s paní učitelkami si "uvařily" kouzelný čaj, s údivem zjistily, ky mají díru v dlani, pozorovaly vodní svítivé bludičky z kaštanové větvičky, sledovaly rozvíjející se papírové kytičky na vodní hladině, zjistily, co umí teplý proud vzduchu,  a užasly nad soptícími sopkami. Všechny činnosti v průběhu týdne podpořily dětskou zvídavost, fantazii, chuť objevovat nové věci, řešit problémy a radovat se z dobře zvládnuté práce.
čarovné květinykaštanové svítící bludičkypokusy - sopkarozvíjející se vodní květylétající míčekděravá dlaňsopkapapírové kytičky

Moje město - Dubí

V rámci týdenního projektu se děti z 2. třídy vydaly  na několik výprav, na kterých se seznámily s důležitými budovami a zajímavými místy města, ve kterém žijí.
- Výprava první: Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Tereziny lázně
- Výprava třetí: Modrodům
- Výprava čtvrtá: Městská policie
- Výprava pátá: Městský úřad
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v DubíKrypta kostelaDům porcelánu s modrou krví - výstavaMěstská policie DubíMěstský úřad DubíTereziny lázně
Provoz mateřské školy bude přerušen v období od 23. 12. 2021 do 31. 12. 2021

Na NašiMŠ ZDE

Aktuální informace k provozu školy v souvislosti s Covid-19, budou rodičům sdělovány formou ZPRÁV a vývěsek na NÁSTĚNCE v NašíMŠ.

Aktualizovaná pravidla pro provoz školy od 1. 11. 2021 najdete ZDE

.

Mateřská škola U Křemílka Dubí 2, Rokosovského 236

mobil pro omlouvání: 736 613 234
mobil ředitelka: 731 495 217

e-mail MŠ: mskremilek@seznam.cz
e-mail ŠJ: mskremilek-sj@seznam.cz

datová schránka: j84jhiz
bankovní účet: 1060646369/0800
IČO: 60 23 27 90

ředitelka školy: Bc. Zdeňka Hamalová
Ředitelka je současně statutárním orgánem školy.

Created by © 2017 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign