MOJE MĚSTO - DUBÍ

Tereziny lázně

Na našich výpravách v rámci projektu Moje město - Dubí, jsme se vydali poznávat zajímavá místa a budovy v našem městě. Na té první jsme navštívili  krásný  kostel Nanebevzetí Panny Marie, prohlédli si jeho prostory a kryptu i nádvoří Tereziných lázní. Při druhé jsme v  Domě porcelánu s modrou krví  obdivovali křehkou krásu dubského cibuláku a práci dekoratérů  si vyzkoušeli při zdobení vlastního hrnečku. Další den jsme se v budově městské policie v Pozorce  blíže seznámili s prací městských policistů při hlídání pořádku ve městě za pomoci kamerového systému a moc nás zaujalo policejní auto, které jsme si prohlédli pěkně zblízka. Další výprava nás zavedla na městský úřad. V obřadní síni jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o práci úřadu i konání slavnostních vítání občánků a svateb. Prohlédli jsme si znak města a překvapilo nás, že jsme si mohli vyzkoušet i slavnostní řetěz pana starosty. My jsme zase překvapili tím, co vše už o našem městě známe.

Co je u nás nového

Pohybové činnosti na školní zahradě

Dnes se Křemílci dočkali úplného dokončení multifunkční plochy na naší školní zahradě. Původní nevyhovující povrch byl nahrazený  polyuretanovou loukou s velkými a malými  barevnými květy, které děti motivovaly ke skokům z jedné květiny na druhou. Z dokončené plochy máme všichni velkou radost, protože přinese dětem nové možnosti různorodého vyžití a podpoří rozvoj jejich pohybových dovedností ve venkovním prostoru.

Bublinková šou

Část pondělního dopoledne prožily děti v dobré náladě - v mateřské škole létaly bublinky - malé, velké, mléčné, kostkaté - dokonce se objevil bublinkový kolotoč, bublinková akvária s rybičkami Nemo a Dory a na závěr i bublinová duha, do které se nám schoval kamarád Kryštůfek.

Zahájení školního roku

Pohádka Mrkvomen v mateřské škole.

A je tady nový školní rok. Všichni se těšíme, že nás letos čekají jen samé hezké věci. Jednou z prvních byla i veselá pohádka s písničkami, kde superhrdina Mrkvomen spolu s hodným zajícem Popíkem přemohli zlou babu Mračku a osvobodili zahrádku. Že se pohádka a písničky dětem líbily, bylo vidět i na tvářích roztančených dětí.

mobil - omlouvání dětí::

mobil - ředitelka: